Osiedle ŚWIERKOWE w Walerianowie ul.Bukowa 1
Domy na sprzedaż Poznań Kontakt
  • Zamieszkaj w spokojnej dzielnicy wśród zieleni
  • Dom tańszy od mieszkania
Zobacz rzuty domów


Mieszkania na sprzedaż Poznań
LBM Partnerzy

Pracownia Projektowa ANI

Wnętrza Hanna Chudy

Energo Consulting - charakterystyka budynkuLokalizacja


inwestycji osiedle Świerkowe


Miejscowość Walerianowo położona jest w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Komorniki, zlokalizowanej pomiędzy Rosnowem a Rosnówkiem, w sąsiedztwie gmin: Dopiewo, Luboń, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, w odległości około 10 km od Poznania. Sieć komunikacyjna gminy jest bardzo dobrze rozwinięta. Wyróżnić możemy system komunikacji kolejowej na trasach: Poznań-Rzepin ze stacją w Plewiskach, Poznań-Sulechów ze stacją w Szreniawie oraz z przystankami Wiry i Trzebaw-Rosnówko. Ponadto kursuje tu regularnie linia autobusowa 703 łączące miejscowości Gminy Komorniki z miastem Poznań-Górczyn (przystanek znajduje się ok 100m od inwestycji, czas przejazdu autobusem linii 703 na trasie Górczyn-Walerianowo ok 30 m.). Przez gminę Komorniki przebiega trasa autostrady nr 2 Warszawa-Berlin oraz sieć dróg krajowych (trasa S11), wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych.
Inwestycja znajduje się ok 5km od węzła Konarzewo na trasie S5 Poznań-Wrocław, który jest przedłużeniem zachodniej obwodnicy Poznania.

W Gminie Komorniki znajduje się kilka przedszkoli, szkół podstawowych, a także Gimnazjum. W samej miejscowości Komorniki znajduje się centrum handlowe Auchan wraz ze stacją benzynową, położone w odległości ok. 5 min drogi samochodem z Walerianowa. Naprzeciw Auchan znajduje się market budowlany Leroy Merlin, Jysk oraz sklep Agata Meble oraz Castorama. W odległości 2-3 minut od inwestycji znajduje się market Biedronka, Lidl, Tesco oraz Netto.

Doskonała lokalizacja gminy, a tym samym rozwój wszelkich inwestycji, sprawiają, że intensywnie rozpowszechnia się tutaj budownictwo mieszkaniowe. Komfortowe przedmieścia Gminy Komorniki pozwalają na połączenie aktywności zawodowej z mieszkaniem wśród malowniczych terenów, z zapewnieniem ciszy i spokoju, a tym samym prawdziwego wypoczynku. Znajdują się tutaj tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego, Obszaru Chronionego Krajobrazu „Dolina Rzeki Wirynki", liczne szlaki turystyczne oraz wiele przepięknych jezior i lasów. Niewielka odległość do Poznania i dobrze rozwinięta komunikacja z tym miastem daje możliwość łatwego i szybkiego dostępu do usług i obiektów centralnych. 


Lokalizacja osiedla Świerkowego w Walerianowie